Pożar marketu "RAST" w Działdowie

03eea9a034844cfb7d42W dniu 4 czerwca, o godz. 5 20, dyżurny SKKP w Działdowie odebrał zgłoszenie o pożarze obiektu handlowego w miejscowości Działdowo przy ul. gen. J. Hallera.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia, zastępy JRG Działdowo, zastały pożar budynku, w którym płonęła cała konstrukcja dachu oraz wyposażenie wewnętrzne sklepu. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania gazowego i elektrycznego do budynku, podaniu prądów wody w obronie na miejsce zlokalizowanych najbliżej budynków mieszkalnych wielorodzinnych, sąsiadujących z palącym się sklepem. Jednocześnie podawano również prądy środków gaśniczych w natarciu na płonący obiekt. Sukcesywnie do miejsca zdarzenia dojeżdżały kolejne zastępy OSP i PSP, z których utworzono odcinki bojowe. Na miejsce zdarzenia przybyła również Grupa Operacyjna Warmińsko - mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania z jednoczesnym przeszukiwaniem wnętrza obiektu, po którym wykluczono obecność osób postronnych. Obiekt handlowy i budynki sąsiadujące sprawdzono pod kątem występowania miejsc o podwyższonej temperaturze. Decyzją Inspektora Nadzoru Budowlanego, obiekt został całkowicie wyłączony z eksploatacji wraz z instalacjami w nim zawartymi. W działaniach brało udział: 12 zastępów PSP, 4 zastępy OSP, łącznie 67 strażaków, Policja, Pogotowie energetyczne i gazowe. Akcja gaśnicza trwała ponad 7 godzin. Przyczynę pożaru ustala Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

/opr. mł. kpt. Damian Mackiewicz - oficer prasowy KP PSP w Działdowie; fot. portal Moje-Działdowo.pl, Gazeta Działdowska i KPPSP w Działdowie