Wypadek Droga Wojewódzka 541 Ciechanówko

1.110 września 2018 roku, około godz. 15:11 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Działdowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na 23 km drogi wojewódzkiej nr 541 relacji Lidzbark – Lubawa.

Po przybyciu na miejsce w wyniku rozpoznania stwierdzono, że na drodze wojewódzkiej doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym. Kierująca autem osobowym znajdowała się wewnątrz rozbitego pojazdu nie dając oznak życia, natomiast kierowca samochodu ciężarowego znajdował się poza pojazdem. Działania ratownicze jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w obu uszkodzonych pojazdach oraz współdziałaniu z przybyłym zespołem ratownictwa medycznego w udzieleniu pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Niestety u poszkodowanej, obecny w miejscu zdarzenia ratownik medyczny rozpoznał zgon.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych, prowadzonych przez prokuratora i policję, zabezpieczono załadunek wraków na lawety, a następnie udrożniono ruch na drodze, który był wstrzymany na czas prowadzonych działań.

/opr.mł.kpt. Damian Mackiewicz - oficer prasowy KPPSP w Działdowie ; fot. sekc.Grzegorz Bogacki - KPPSP w Działdowie